Partnerzy serwisu:

Mazowieckie: Kierowcy dostaną kolejny fragment siódemki

Elżbieta Pałys 23.05.2017

Mazowieckie: Kierowcy dostaną kolejny fragment siódemki
fot. GDDKiA
Od dziś kierowcy będą mogli jeździć pierwszym dwujezdniowym fragmentem drogi ekspresowej S7 między Radomiem a granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Na razie to odcinek o długości 4,5 km oddawany w oparciu o tymczasową organizację ruchu, ale to wyraźne sygnały bliskiego finału tej inwestycji.
Udostępniany dziś kierowcom fragment przyszłej ekspresówki to odcinek pomiędzy węzłem Szydłowiec Południe a granicą województwa. Czasowo będzie na nim obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, jednak kierowcy po raz pierwszy będą tu mogli korzystać z dwóch jezdni.

Pod koniec kwietnia udostępniony został także 4-km fragment obwodnicy Szydłowca, pomiędzy węzłami Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe. Tam do dyspozycji jest jedna nowa jezdnia, na drugiej trwają prace wykończeniowe. To jeszcze nie pełen komfort, niemniej rozwiązanie tymczasowe pozwala uniknąć objazdów tym, którzy jadą tranzytem.

Za miesiąc będzie cała trasa

Cały odcinek między Radomiem a granicą województwa ma być gotowy w połowie czerwca. To trasa licząca 22 km, prowadzona w większości po nowym śladzie, wschodnią stroną istniejącej krajowej siódemki.
Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m. Będzie także wyposażona w 2,5-metrowe pasy awaryjne.

Na trasie przewidziano trzy węzły: Szydłowiec Północ, Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe. Zaplanowano także 10 km ekranów akustycznych oraz około 30 przejść dla zwierząt.

– W ramach inwestycji wybudowano ponad dwadzieścia obiektów mostowych, w tym 14 wiaduktów, 4 mosty, 2 kładki dla pieszych. Przygotowano tereny pod 4 Miejsca Obsługi Podróżnych (po dwa w pobliżu miejscowości Orońsko i Wola Korzeniowa), których zadaniem będzie obsługa ruchu tranzytowego – informuje GDDKiA.

Wykonawcą zadania jest Dragados. Wartość robót to 682,2 mln złotych. Droga jest w realizacji od sierpnia 2014 roku.

Co na sąsiednich odcinkach

Na północ od tego odcinka w budowie jest obwodnica Radomia. Od lipca 2015 roku realizuje ją także Dragados. Ma 33 miesiące (bez okresów zimowych) na wykonanie zadania. Na razie roboty drogowe są zaawansowane w niespełna 30 procentach, a roboty branżowe w blisko 40 proc.

W kierunku na południe w połowie marca do drugiego etapu przetargu trafił 8-km fragment od granicy województw do Skarżyska Kamiennej. Na terenie świętokrzyskiego w budowie są odcinki od Chęcin do Jędrzejowa i od Jędrzejowa w kierunku Małopolski.

 
źródło: GDDKiA

Odcinek Chęciny – Jędrzejów powinien być gotowy w ostatnim kwartale tego roku, choć – jak poinformowała portal RynekInfrastruktury.pl Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA, wykonawca zgłosił problemy niezależne od niego. Chodzi np. o problemy z przełożeniem linii wysokiego napięcia czy z odmiennymi niż w projekcie warunkami gruntowymi. Może to skutkować zakończeniem inwestycji w I połowie 2018 roku.

Fragmentem od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego ma być gotowy 22 września tego roku. Od ubiegłego tygodnia kierowcy jeżdżą już 4-km fragmentem jednej jezdni z docelową nawierzchnią. W tym czasie wykonawca kontynuuje prace na drugiej jezdni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony