Partnerzy serwisu:

Mazowieckie: Kobylarnia z umową na budowę obwodnicy Gąbina

Leonard Dolecki 23.07.2018

Mazowieckie: Kobylarnia z umową na budowę obwodnicy Gąbina
fot. ZDW
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie podpisał umowę na budowę obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577. Zadanie zostało powierzone Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia.
Przetarg, który został sfinalizowany zawarciem umowy ze spółką zależną od firmy Mirbud, był drugim postępowaniem na realizację tego przedsięwzięcia. Pierwszy został ogłoszony na początku br. roku, ale później unieważniono go z uwagi na oferty, które znacznie przewyższały budżet inwestora. Kolejny przetarg został ogłoszony w kwietniu br.

Przedmiotem inwestycji jest budowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 577 o długości 4,4 km. Trasa pobiegnie po nowym śladzie i ominie miejscowość od południa. Podpisana umowa ma wartość ponad 45 mln zł. 

W ogólności DW-577 zaczyna się nieopodal Płocka i łączy drogę krajową nr 60 z drogą krajową nr 50 niedaleko Sochaczewa. Budowa obwodnicy w jej ciągu znacznie usprawni ruch i ułatwi życie mieszkańców Gąbina.

Wyświetl większą mapę

W ramach inwestycji przebudowana będzie część dróg podmiejskich. Powstaną nowe drogi dojazdowe i zjazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz skrzyżowania. Projekt będzie realizowany przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, przy współudziale Miasta i Gminy Gąbin.

Zadanie ma być zrealizowane do 30 września 2019 roku. Dla inwestycji zostało już wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony