Partnerzy serwisu:

Mazowieckie. Mosty Katowice chcą zaprojektować „Paszkowiankę”

Elżbieta Pałys 17.07.2018

Mazowieckie. Mosty Katowice chcą zaprojektować „Paszkowiankę”
fot. commons wikimedia.org
Oferta Mostów Katowice jako jedyna wpłynęła do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w przetargu na dokumentację projektową dla tzw. Paszkowianki – drogi wojewódzkiej, która ma prowadzić m.in. do węzła na autostradzie A2.
Oferta jest warta 3 431 700 zł. To dokładnie tyle ile na realizację zamówienia przeznaczył zamawiający.

Paszkowianka to droga, która docelowo ma połączyć drogę ekspresową S8 z autostradą A2 odciążając Pruszków, Brwinów czy Milanówek od ruchu, który obecnie odbywa się drogą wojewódzką nr 719. Ma się zaczynać na węźle Paszków drogi ekspresowej S8 (stąd nazwa planowanej drogi).Wyświetl większą mapę

W przetargu, w którym ofertę złożyły Mosty Katowicechodzi o I etap tej trasy tj. od skrzyżowania z drogą woj. nr 719 do autostrady A2 z włączeniem do węzła autostradowego Pruszków oraz do drogi woj. nr 720 w m. Brwinów.
W planach jest budowa drogi dwujezdniowej, poprowadzonej w nowym śladzie.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkiej dokumentacji formalno-prawnej umożliwiającej zrealizowanie inwestycji.

To kolejne podejście MZDW do projektowania tej trasy. Dwa poprzednie (umowy z 2008 i 2012 roku) nie doprowadziły do oczekiwanego finału.

MZDW planuje, że prace nad dokumentacją projektową dla tego etapu uda się zakończyć w 2020 roku, co pozwoliłoby jeszcze w tym samym roku rozpocząć inwestycję i zakończyć jeszcze w tej perspektywie finansowej, tj. do roku 2022.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony