Partnerzy serwisu:

Mazowieckie: Obwodnica Gąbina – wkrótce duże roboty ziemne

inf. pras. 16.02.2019

Mazowieckie: Obwodnica Gąbina – wkrótce duże roboty ziemne
fot. mat. pras.
Trwa budowa obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577. Przed zimą udało się zrealizować większość robót związanych ze zdjęciem humusu, wymianami gruntu i budową przejść dla mniejszych zwierząt. Na półmetku są roboty związane z przebudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Obwodnica będzie liczyć 4,58 km długości. Powstaje ona po południowej stronie miasta. W ramach inwestycji przebudujemy też część dróg lokalnych. Powstaną również nowe drogi dojazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz skrzyżowania. Na połączeniu z ulicą Wspólną (drogą wojewódzką nr 574), Traktem Kamińskim oraz Warszawską (początek obwodnicy od strony wschodniej) zbudowane zostaną łącznie trzy ronda. Połączenie z ulicą Rogatki Gostynińskie (początek obwodnicy od strony wschodniej) będzie miało formę skrzyżowania skanalizowanego.

– Prace są zaawansowane na poziomie 20 procent – mówi dyrektor firmy Kobylarnia, Marek Janczarski. – Skupiliśmy się głównie na robotach branżowych, aby przygotować sobie front pod roboty ziemne, które chcemy rozpocząć wczesną wiosną. Zakończyliśmy wycinkę drzew i krzewów, przebudowę kolizji elektroenergetycznych oraz przebudowę sieci melioracyjnej. Za nami też zdecydowana większość robót rozbiórkowych oraz związanych z wymianami gruntu i budową przejść dla płazów lub małych zwierząt. Na półmetku są roboty przy przebudowie sieci sanitarnej i wodociągowej. Powstają też pierwsze elementy kanalizacji deszczowej. Pracujemy też nad optymalną tymczasową organizacją ruchu na czas robót w obrębie skrzyżowań z istniejącymi drogami. Ich przebudowa na pewno będzie wiązać się z tymczasowymi utrudnieniami.

View Larger Map

Inwestycja realizowana jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jej wartość to blisko 37 mln zł brutto. Zadanie realizowane jest w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Zakończenie zadania planowane jest jesienią tego roku.

Zgodnie z przyjętym przez Miasto i Gminę Gąbin Planem Zagospodarowania Przestrzennego, planowana jest też w przyszłości budowa drugiego, wschodniego odcinka, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574.

Droga wojewódzka nr 577 prowadzi z Łącka pod Płockiem do miejscowości Ruszki w okolicach Sochaczewa. Ma prawie 46 km długości. Stanowi alternatywną trasę z Płocka do stolicy.

Ważne liczby:
  • 4,58 km – to długość obwodnicy Gąbina
  • 36,79 mln zł – to wartość inwestycji brutto
  • 10 lat gwarancji na nową drogę udzieli firma Kobylarnia
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony