Partnerzy serwisu:

Mazowieckie. Obwodnica Lipska do realizacji. Rusza przetarg

Redakcja 09.06.2020

Mazowieckie. Obwodnica Lipska do realizacji. Rusza przetarg
Fot. Google Maps
Rusza czwarty przetarg dotyczący obwodnicy ujętej w Programie budowy 100 obwodnic na Mazowszu i jednocześnie pierwszy na etapie projektuj i buduj. Mowa o obwodnicy Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79.
Planowana obwodnica ma mieć 6,5 km długości. Dla tego zadania została już wykonana koncepcja programowa. Przeprowadzone zostały także szczegółowe badania warunków geologicznych terenu. Wraz z ogłoszeniem tego przetargu rozpoczyna się ostatni etap.

 

Zadaniem wykonawcy, który ma zostać wybrany będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz wybudowanie drogi.

Trasa ma być poprowadzona w układzie północ-południe, po zachodniej stronie miejscowości Lipsko. Początek obwodnicy planowany jest około 350 m na północ od skrzyżowania z drogą wojewódzką 754, koniec około 500 m od nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Lipska jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 79.

Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu zarówno dla ruchu dalekobieżnego, jak i regionalnego i turystycznego, w tym odbywającego się z Warszawy. Będzie stanowić również uzupełnienie przebudowanego ciągu drogi wojewódzkiej nr 747.

Działanie te jest powiązane również z realizacją innego zadania, a mianowicie obejścia Zwolenia znajdującego się na północ o Lipska.

Obwodnica Zwolenia także ma powstać w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Przetarg w tej sprawie został już ogłoszony, w tym przypadku jednak mowa o mniejszym stopniu zaawansowania – najpierw trzeba przygotować studium techniczno-ekonoemiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej.

Na tym samym etapie – w oczekiwaniu na oferty dotyczące STEŚ są także planowane obwodnice Skaryszewa, Łącka i Zwolenia. Poza nimi w województwie mazowieckim powstaną także obwodnice: Ciechanowa, Ostrołęki, Pułtuska (ta właśnie uzyskała decyzję środowiskową), Siedlec i Sokołowa Podlaskiego.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony