Partner serwisu

Mazowieckie. Ponad 111 mln zł na remonty dróg

inf. pras. 07.01.2023

Mazowieckie. Ponad 111 mln zł na remonty dróg
fot. Google Maps
Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie remontów dróg gminnych i powiatowych. W roku 2023 na zadania realizowane w województwie mazowieckim przeznaczonych jest 111,464 mln zł.
Dotacje będą przyznawane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a nabór prowadzi wojewoda mazowiecki.

Wnioski mogą dotyczyć wyłącznie remontu dróg powiatowych lub gminnych wraz z ich skrzyżowaniami oraz skrzyżowaniami z innymi drogami publicznymi. Dofinansowaniu podlegać będą koszty kwalifikowane zadania, w szczególności związane z wykonaniem robót budowlanych, a także innych prac w pasie drogowym drogi zgłoszonej do dofinansowania, służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub dotyczących jej wyposażenia technicznego, z wyłączeniem robót, stanowiących jej bieżące utrzymanie.

W ramach naboru można zgłosić do dofinansowania wyłącznie zadania, których termin rozpoczęcia przypada na rok 2023.

Gminy mogą złożyć jeden wniosek o dofinansowanie, powiaty ziemskie w zależności od długości zarządzanych przez nie dróg powiatowych o nawierzchni twardej jeden lub dwa wnioski, natomiast miasta na prawach powiatu mogą złożyć dwa wnioski o dofinansowanie zadań, przy czym każde z tych zadań musi dotyczyć drogi/dróg innej kategorii.

Wniosek o dofinansowanie może złożyć jedynie ustawowy zarządca drogi (w dniu złożenia wniosku), odpowiednio: dla dróg powiatowych – zarząd powiatu, prezydent miasta na prawach powiatu, dla dróg gminnych – wójt (burmistrz, prezydent miasta) oraz prezydent miasta na prawach powiatu.

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa w dniu 3 lutego 2023 r.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony