Partner serwisu

Mazowieckie. Rusza przebudowa skrzyżowania z DK-79 w Piasecznie

ep. 14.03.2018

Mazowieckie. Rusza przebudowa skrzyżowania z DK-79 w Piasecznie
fot. asvensson, flickr.com, CCA
W najbliższy poniedziałek, 19 marca br. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 79 z drogą powiatową 2814W, czyli ul. Chyliczkowską w Piasecznie. To zadanie realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
Prace, które potrwają do końca sierpnia zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim. Zadanie jest realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj.

W ramach zadania wybudowane zostaną pasy ruchu do skrętu w lewo na wszystkich wlotach skrzyżowania. Wykonana będzie nowa nawierzchnia oraz przebudowana infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.
Wyremontowane zostanie odwodnienie drogi, wybudowane oświetlenie i zmodernizowana sygnalizacja świetlna. Powstaną urządzenia BRD.Wyświetl większą mapę

Jak poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa GDDKiA w Warszawie, prace będą realizowane w dwóch etapach. Pierwszy będzie dotyczył prac przygotowawczych realizowanych w większości poza jezdnią główną. – Do wykonania jest wycinka drzew, rozbiórka ogrodzenia wraz z odtworzeniem jego w nowej lokalizacji, rozbiórka reklam i bilbordów, budowa kanału technologicznego – podaje.

W tym czasie należy się spodziewać zakazu ruchu pieszego wzdłuż drogi powiatowej, od ul. Julianowskiej do skrzyżowania z DK-79, ograniczenia możliwości korzystania z poboczy oraz chwilowych utrudnień na jezdni głównej związanych z załadunkiem/rozładunkiem materiałów budowlanych.

O utrudnieniach związanych z realizacją II etapu robót, w czasie przebudowy jezdni głównych skrzyżowania, inwestor będzie informował po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony