Partnerzy serwisu:

Mazowieckie: Ruszają prace nad koncepcją dla DK-79

ep 01.02.2018

Mazowieckie: Ruszają prace nad koncepcją dla DK-79
fot. SeppVei
Firma Egis Poland opracuje koncepcję rozbudowy drogi krajowej nr 79 w województwie mazowieckim. Chodzi o trasę od przejścia przez Ciepielów przez Lipsko do granicy województwa.
W ramach podpisanej umowy powstanie koncepcja programowa i uzyskana zostanie decyzja środowiskowa. Wartość kontraktu to ok. 2,4 mln zł. Wykonawca ma rok na wykonanie zadania.

Prace obejmą trzy odcinki: przejście przez Ciepielów (niespełna 2 km), Ciepielów – Lipsko (ok. 7 km) oraz Lipsko – granica województwa (8,5 km).Wyświetl większą mapę

Wybrana w przetargu firma ma za zadanie wstępnie określić zakres rzeczowy i finansowy przedsięwzięcia, ustalić koncepcyjne rozwiązania rozbudowy odcinka oraz dostarczyć niezbędnych danych i informacji do sporządzenia dokumentacji niezbędnej do kolejnego etapu przygotowania inwestycji do realizacji.

Droga nr 79 na tych odcinkach ma jedną jezdnię z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

Po zakończeniu tego etapu ogłoszony zostanie przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj. Roboty powinny się zakończyć do 2021 roku.

GDDKiA szacuje, że inwestycja będzie kosztowała 97,7 mln zł. Ta kwota zawiera koszt dokumentacji, wykupu gruntów oraz budowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony