Partner serwisu

Mazowieckie: S8 od Radziejowic do Przeszkody z zezwoleniem na budowę

Elżbieta Pałys 14.02.2017

Mazowieckie: S8 od Radziejowic do Przeszkody z zezwoleniem na budowę
fot. jswieringa, flickr.com, CC
Można już budować drogę S8 między węzłami Radziejowice i Przeszkoda. Dziś wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tego odcinka. Chodzi o 10 km przyszłej drogi ekspresowej.
W ramach tego zadania powstaną m.in. węzeł drogowy „Żabia Wola” oraz mosty przez Pisię Tuczną i Wężyk (w sumie powstanie 9 obiektów inżynierskich). Wybudowane zostaną także trzy miejsca obsługi podróżnych: MOP Krze, MOP Żabia Wola oraz MOP Przeszkoda. Powstaną także ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe, a także przejścia dla zwierząt.

To jedno z dwóch zadań na, które podzielono rozbudowywaną trasę Radziejowice – Paszków. Droga jest zlokalizowana na terenie powiatów żyrardowskiego grodziskiego. Wykonawcą tego zadania jest Strabag. Umowę na jego realizację podpisano w lutym 2016 roku, a przewidywany finał prac powinien nastąpić w lipcu 2019 roku. Kontrakt jest wart 306,9 mln zł brutto.

 

Drugie zadania – pomiędzy węzłami Przeszkoda i Paszków liczy 11,6 km. Jest realizowane przez Intercor. W tym przypadku umowa została podpisana w czerwcu 2015 roku, a parce powinny się zakończyć w październiku 2018 roku. Wykonawca już od sierpnia realizuje prace budowalne. To zadanie kosztuje 436,65 mln zł.

Oba odcinki zostaną wykonane w technologii betonowej. Będą miały dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu, z rezerwą pod trzeci pas.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi w technologii betonowej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony