Partner serwisu

Mazowieckie: Są najkorzystniejsze oferty na dwa odcinki S8

Edyta Wsół 25.11.2015

Mazowieckie: Są najkorzystniejsze oferty na dwa odcinki S8
fot. edmondo
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, prowadząca postępowanie na wykonanie drogi S8 z Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego, wybrała najkorzystniejsze oferty na dwa graniczne odcinki (Wyszków – Poręba i Ostrów Mazowiecka – granica województwa).
S8 Wyszków – Poręba

Najkorzystniejsza oferta w przetargu na rozbudowę DK-8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku z Wyszkowa do Poręby należy do firmy Skanska, która zaoferowała 334,787 mln zł za wykonanie prawie 13-kilometrowego odcinka tej drogi. Budżet zamawiającego na to zadanie miał wartość 516,766 mln zł, zatem zwycięska oferta jest o ponad 35% niższa od kosztorysu zamawiającego.

S8 Ostrów Mazowiecka – granica województwa

Najkorzystniejsza oferta na odcinek o długości 9,4 km miedzy końcem obwodnicy Ostrowi Mazowieckiem a granicą województwa podlaskiego należy do firmy Polaqua, a jej wartość wyniosła 248,894 mln zł, co daje 85,2% budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (jego wysokość ustalono na 291,754 mln zł).

Jeden odcinek wciąż czeka

GDDKiA otworzyła też oferty na realizację środkowego odcinka drogi S8 z Wyszkowa do granicy z województwem podlaskim o długości 16,11 km. Najniższą z ośmiu ofert złożyło konsorcjum PORR Polska Infrastructure i Unibep, które wyceniło realizację prac na 404,469, co daje prawie 71% budżetu zakładanego na to zadanie przez zamawiającego.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze, a w nim:
  • szczegółowe zestawienie ofert
  • opis inwestycji
  • informacje o pozostałych odcinkach S8

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony