Partnerzy serwisu:

Mazowieckie: Umowa na koncepcję rozbudowy DK-62 Płock – Wyszogród podpisana

Redakcja 26.07.2019

Mazowieckie: Umowa na koncepcję rozbudowy DK-62 Płock – Wyszogród podpisana
fot. GDDKiA
Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na opracowanie koncepcji programowej rozbudowy drogi krajowej nr 62 Płock – Wyszogród wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wartość kontraktu to niemal 4 mln zł.
Wykonawcą dokumentacji będzie konsorcjum firm Egis Poland i HPC Polgeol, wartość zadania to ok. 3,6 mln zł. Termin realizacji wynosi 12 miesięcy od podpisania umowy, czyli do lipca 2020 roku.

Zadaniem firmy, z którą GDDKiA zawarła kontrakt jest zaprojektowanie: poszerzenia istniejącej drogi, nowej konstrukcji, która będzie przenosiła obciążenia do 115 KN/oś, przebudowy skrzyżowań, budowy lewo i prawoskrętów, systemów odwodnienia, zatok autobusowych, obiektów mostowych, ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia ulicznego, infrastruktury podziemnej.
 
Projekt DK-62 zakłada przebudowę odcinka pomiędzy Płockiem a Wyszogrodem na długości ok. 30 km od granicy miasta Płock do rejonu skrzyżowania z DK-50.

Jak zaznacza GDDKiA – dalszym etapem będzie ogłoszenie przetargu w systemie „projektuj i buduj” na realizację zadania. Zakończenie prac przewiduje się w 2024 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony