Partnerzy serwisu:

Mazowsze: 459 km dróg z dofinansowaniem FDS

Witold Urbanowicz 04.09.2019

Mazowsze: 459 km dróg z dofinansowaniem FDS
fot. Radosław Drożdżewski, commons.wikimedia.org, GNU FDL (10)
Wojewoda mazowiecki podsumował wyniki naboru do Funduszu Dróg Mazowieckich. W sumie na liście podstawowej znalazło się 165 projektów gminnych i 51 zadań powiatowych. – Takich środków Mazowsze nigdy nie miało – podkreśla Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.
Pod koniec sierpnia premier zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do finansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, zgłoszonych w naborze na przełomie marca i kwietnia. Na terenie Mazowsza do dofinansowania przyjęto dokładnie 372 wnioski, z czego 216 umieszczonych jest na liście podstawowej. Środki otrzyma więc 51 projektów powiatowych i 165 projektów gminnych. – Ogłaszając mazowiecki nabór, dopuściliśmy, aby powiaty mogły składać trzy wnioski, a gminy dwa wnioski. Sprawdziło się to i będziemy kontynuować to także w kolejnych edycjach – mówi Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Łącznie dla Mazowsza przeznaczono 538,3 mln zł brutto. – To ogromny skok finansowy. Takich środków Mazowsze nigdy nie miało. Widać ogromną potrzebę inwestycji: Mazowsze jest specyficznym miejscem, gdzie wniosków jest więcej, niż możliwości finansowe, ale te i tak są prawie pięciokrotnie większe niż w latach ubiegłych – komentuje Zdzisław Sipiera. Jak dodaje, samorządy mogą uzyskać środki w wysokości nawet 80% przewidywanych kosztów realizacji inwestycji – wcześniej maksymalny pułap wynosił 50%.

W sumie, jak wylicza wojewoda, w gminach zostanie wyremontowanych bądź wybudowanych 223 km dróg, a w powiatach ta wartość wynosi 236 km. Łącznie mówimy więc o 459 km dróg. – Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat Mazowsze będzie absolutnie inaczej wyglądało pod względem infrastruktury drogowej. Tym bardziej że inwestycje prowadzi też państwo i marszałek – podkreśla wojewoda.

W skali kraju dofinansowanych ma być 3220 zadań.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony