Partnerzy serwisu:

Mercedes będzie produkował baterie do aut elektrycznych na Dolnym Śląsku

Leonard Dolecki 22.01.2019

Mercedes będzie produkował baterie do aut elektrycznych na Dolnym Śląsku
fot. Mercedes
Nie tylko silniki, ale także baterie będą produkowane przez niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler w Jaworze na Dolnym Śląsku. Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz Markus Schäfer z zarządu Mercedes Benz Cars ogłosili inwestycję dotyczącą budowy nowej fabryki. Wartość projektu to ok. 860 mln zł.
Fabryka będzie zlokalizowana w Jaworze w centralnej części województwa dolnośląskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy ekspresowej S3. W tym miejscu znajduje się już fabryka firmy Mercedes. Została ona wybudowana w 2018 roku i w tym roku ma rozpocząć swoją pracę. Będą w niej produkowane silniki do aut tej marki, a pracować ma w niej ok. 1 tys. osób.

Kolejna fabryka Mercedesa w Jaworze produkująca akumulatory do elektrycznych pojazdów, której budowę ogłoszono dziś, ma zatrudniać ok. 300 osób. – Cieszę, się, że w Jaworze będą produkowane nie tylko silniki, ale także te serca samochodów elektrycznych – baterie – powiedział premier.

– Będzie to pierwsza fabryka tej skali, która będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Koszt jej budowy przekroczy 200 mln euro – podkreślił Markus Schäfer z zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw.

W Jaworze produkowane będą baterie do nowej linii samochodów firmy Mercedes. Nosi ona nazwę EQ, samochody z tej linii są pojazdami elektrycznymi.

Premier stwierdził, że w tym przypadku ważny jest transfer technologii. – Uczymy się przy tym najnowszych technologii. (…) Cieszę się także, że ten czas, w którym Polacy byli zatrudniani tylko „do skręcania śrubek” się skończyły. Oczywiście każda praca jest ważna, ale my chcemy pracować w jak najbardziej zaawansowanych obszarach – zaznaczał Mateusz Morawiecki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony