Partnerzy serwisu:

Miejsce Piastowe ma mieć obwodnicę. Rusza przetarg

Redakcja 05.10.2020

Miejsce Piastowe ma mieć obwodnicę. Rusza przetarg
Fot. Google Maps
Od wyznaczenia korytarza pod przyszły pas drogowy zaczną się przygotowania do realizacji obwodnicy Miejsc Piastowego w województwie podkarpackim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji dla tego zadania.
W ramach ogłoszonego postepowania wykonane zostanie studium korytarzowe, studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz uzyskana zostanie decyzja środowiskowa.

– Obwodnica Miejsca Piastowego jest kolejną inwestycją na Podkarpaciu, uruchamianą w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic. Dzięki niej mieszkańcy będą się czuli bezpieczniej, a dla kierowców nowa trasa oznacza sprawny przejazd drogą krajową nr 28, która jest jedną z bardziej zatłoczonych dróg w regionie – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Obwodnica Miejsca Piastowego w ciągu DK-28 ma mieć ok. 22 km długości. Będzie drogą klasy GP, która ominie miejscowości Rymanów, Besko i Zarszyn.

Budowa obwodnicy pozwoli na wyprowadzenie ruchu, jaki koncentruje się w mieście na kierunku wschód-zachód za sprawą jednej z ważniejszej dróg krajowych przecinających południową część województw podkarpackiego i małopolskiego.

– Planowane jest docelowe wytyczenie nowego przebiegu drogi krajowej nr 28, co powinno również poprawić sytuację w miejscowościach sąsiednich i poprawić dostępność do planowanej drogi ekspresowej S19 informuje GDDKiA.

W ramach tej inwestycji wybudowane zostaną m.in. skrzyżowania jednopoziomowe, odcinki dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległego terenu, system odwodnienia i oświetlenie.

Ogłoszenie przetargu w trybie zaprojektuj i wybuduj planowane jest na początek 2024 r., a ukończenie na połowę 2028 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony