Partner serwisu

Mielec. Jeden wiadukt zamiast dwóch przejazdów

inf. pras. 21.07.2022

arrow
arrow
Mielec. Jeden wiadukt zamiast dwóch przejazdów
fot. PKP PLK
Mielec. Jeden wiadukt zamiast dwóch przejazdów
Mielec. Jeden wiadukt zamiast dwóch przejazdów
Mielec. Jeden wiadukt zamiast dwóch przejazdów
Mielec. Jeden wiadukt zamiast dwóch przejazdów
W Mielcu powstaje nowy wiadukt nad torami. Dwupoziomowy obiekt zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe i ułatwi komunikację w mieście. Obiekt zostanie zrealizowany w ramach prac na trasie kolejowej Mielec – Padew. Inwestorem jest PKP PLK.
Wiadukt drogowy, zastąpi przejazdy w poziomie szyn przy ul. Orlej i Kosmonautów. Nowy, bezkolizyjny obiekt zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i znacznie usprawni komunikację drogową w mieście. Wybudowano już dwa przyczółki wiaduktu. Wykonywany jest nasyp i zbrojenie. Budowane są filary żelbetowej konstrukcji.

Ruszyła budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Szybowcowej, Lotniskowej i Kosmonautów. Prace wymagają zmian w organizacji ruchu. Dla mieszkańców ulicy Kosmonautów zaplanowano przejazd wydzielonym pasem przy nowobudowanym rondzie. Autobusy oraz inne większe pojazdy są kierowane na objazdy, zgodnie z zatwierdzoną przez zarządcę drogi organizacją ruchu i oznakowaniem. Właściciele posesji i ogródków działkowych przy ul. Lotniskowej mają do dyspozycji tymczasowy łącznik. To 150 m odcinek, łączący ul. Lotniskową z drogą k/Kotry. Przejazd w ciągu ul. Orlej będzie funkcjonował do czasu wybudowania nowego wiaduktu.

Przygotowanie odcinka Padew – Mielec do ruchu pociągów przewidziano do końca bieżącego roku. Zakończenie wszystkich prac, w tym przy budowie wiaduktu drogowego, zaplanowano w I kwartale 2023 r.
Reaktywowanie trasy kolejowej Mielec – Padew, oznacza dalszą poprawę dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa na Podkarpaciu. Od wrześnie 2021 r., funkcjonuje już przywrócone połączenie na odcinku Mielec – Dębica.

Na trasie Mielec – Padew, korzystnie zmienia się także stacja Chorzelów oraz przystanki Jaślany i Tuszów Narodowy. Są już konstrukcje nowych peronów, które za kilka miesięcy zapewnią wygodny dostęp do pociągów.

Reaktywowanie linii Padew – Mielec – Dębica istotnie wpływa na rozwój kolejowych przewozów towarowych zapewniając lepsze połączenie podkarpackich stref ekonomicznych z innymi regionami.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony