Partner serwisu

Miliony złotych na ronda w Skarżysku-Kamiennej

Przemysław Farsewicz 25.11.2021

Miliony złotych na ronda w Skarżysku-Kamiennej
fot. powiat skarżyski
Powiat skarżyski w dwóch najbliższych latach planuje wybudować cztery ronda na skrzyżowaniach dróg w Skarżysku-Kamiennej. Zdaniem władz, takie rozwiązanie usprawni ruch w mieście i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.
Samorząd powiatu skarżyskiego do 2023 r. w ramach inwestycji na drogach powiatowych w mieście Skarżysko-Kamienna zaplanował budowę m.in. czterech rond. Ronda powstaną na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Sokolej, przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja, na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z 1-go Maja oraz rondo turbinowe w ramach rozbudowy układu komunikacyjnego miasta.

– Bezpieczne skrzyżowania, coraz lepszy stan dróg powiatowych to priorytety, którymi kieruje się nasz samorząd przy planowaniu inwestycji. Nasi mieszkańcy muszą być bezpieczni. Ronda to mniej kolizyjne skrzyżowania dlatego warto w nie inwestować – mówi Artur Berus, starosta.

Rondo na skrzyżowaniu ulicy Łyżwy z ul. 1-go Maja wybudowane zostanie w ramach zadania polegającego na rozbudowie drogi powiatowej ul. Łyżwy w Skarżysku-Kamiennej wraz z budową chodnika ze zjazdami i odwodnieniem. Inwestycja o wartości blisko 4 mln zł, na którą powiat pozyskał 50-proc. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, rozpocznie się już w przyszłym roku. Zadanie bowiem znalazło się na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach RFRD w 2022 r., podobnie jak przebudowa drogi powiatowej Sadek – Kierz Niedźwiedzi.

Kolejne równie ważne rondo dla mieszkańców miasta realizowane będzie w ramach zadania pn. „Budowa skrzyżowania ulic Niepodległości i Sokolej wraz z obsługą komunikacyjną dwora PKP w Skarżysku-Kamiennej w formie ruchu okrężnego”. Zadanie o wartości 1 mln 400 tys. zł już jest przygotowane pod względem formalnym do realizacji.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej do końca bieżącego roku zostanie także przygotowany projekt na wykonanie ronda przy skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja. Koszt takiego projektu to 61 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Ten etap planowany jest w pierwszym kwartale 2022 r. Wartość tej inwestycji szacowana jest na kwotę 1 mln 400 tys. zł – informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej.

Najszybciej powstanie w mieście rondo turbinowe. Trwa już bowiem rozbudowa układu komunikacyjnego, która obejmuje budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z rozbudową Al. Piłsudskiego na odcinku od Al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami. Rondo turbinowe zostanie wybudowane przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości.

Warto przypomnieć, że w Skarżysku w ostatnich latach powstało kilka rond. Największym było rondo na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krakowskiej. Powstało też kilka mniejszych, w tym w okolicy obwodnicy Skarżyska, na starej siódemce, czy rondo WOŚP.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony