Partner serwisu

Minister Adamczyk na Szczycie Ministrów ITF w Lipsku

inf. pras. 24.05.2018

Minister Adamczyk na Szczycie Ministrów ITF w Lipsku
fot. MI
Bezpieczeństwo w transporcie, m.in. związane z przeciwdziałaniem zagrożeniu terrorystycznemu z użyciem środków transportu, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także zapobieganie cyberatakom to główne tematy tegorocznego Szczytu Ministrów Międzynarodowego Forum Transportu (International Transport Forum). W spotkaniu, które odbyło się w dniach 23-24 maja 2018 r. w Lipsku, wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Podczas sesji poświęconej tematyce pokonywaniu barier dla bezpiecznego i wydajnego międzynarodowego transportu drogowego minister Adamczyk zaproponował opracowanie „Karty dobrych praktyk w transporcie drogowym”.

- Chcę zaproponować, aby w ramach prac przygotowawczych przed kolejnym Szczytem Ministrów ITF opracować „Kartę dobrych praktyk w transporcie drogowym”, która pozwoli na promowanie regulacji zapobiegających ograniczeniom w swobodnym przepływie osób i towarów – powiedział minister A. Adamczyk.

Ministrowie transportu podczas sesji ministerialnej przyjęli oświadczenie w sprawie bezpieczeństwa i ochrony w transporcie. Wsparli w nim inicjatywy, których celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz dostępności transportu pasażerskiego, stworzenie zintegrowanych i stabilnych systemów transportowych, a także zwiększenie współpracy w obszarze wdrażania nowoczesnych technologii.

- W pełni popieramy aktywności mające na celu zintensyfikowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Polska potwierdza swoje zaangażowanie w europejskie i światowe działania w tym obszarze – mówił w trakcie sesji ministerialnej Andrzej Adamczyk.

W trakcie trwania Szczytu minister Adamczyk spotkał się z ministrami oraz przedstawicielami ds. transportu z Bułgarii, Korei Południowej, Niemiec, Litwy i Szwecji. Jednym z tematów dyskutowanych z przedstawicielami państw członkowskich UE, jak i podczas spotkania z unijną komisarz ds. mobilności i transportu Violetą Bulc, był kształt obecnie negocjowanego Pakietu Mobilności.

Minister Adamczyk rozmawiał też z prezesem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) Alexandrem de Juniakiem. Tematem spotkania była m.in. budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także związana z tym modernizacja systemu transportowego w Polsce.

Międzynarodowe Forum Transportowego (International Transport Forum - ITF) skupia obecnie 59 państw i jest organizacją o zasięgu globalnym. Działa jako platforma politycznego dialogu w sektorze transportu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony