Partnerzy serwisu:

Minister infrastruktury woli samoloty od pociągów?

Redakcja 26.08.2019

Minister infrastruktury woli samoloty od pociągów?
fot. pixabay.com/pl/users/Free-Photos
Od początku obecnej kadencji Sejmu minister infrastruktury odbył prawie 400 służbowych podróży z wykorzystaniem samolotu – wylicza Gazeta Wyborcza. Jak pisze, podróżą pociągiem szef resortu infrastruktury pochwalił się tylko raz.
Andrzej Adamczyk kieruje resortem odpowiedzialnym m.in. za infrastrukturę transportową. Z tego też powodu minister często bywa na uroczystościach związanych choćby z otwieraniem nowych tras szybkiego ruchu. Jak zauważa GW, oprócz nich, „oczkiem w głowie” ministra są inwestycje dotyczące kolei.

„Wprowadzamy polską kolej w XXI wiek” – cytuje ministra Adamczyka Wyborcza. Zauważa jednocześnie, że mimo podkreślania przy każdej okazji, że na kolei realizowane są wielkie inwestycje, a zaniedbywany przez lata transport szynowy staje się coraz bardziej nowoczesny, minister sam nie wybiera podróży pociągiem.

Jak podaje GW, Adnrzej Adamczyk w okresie od listopada 2015 r. do końca czerwca 2019 r. rozliczył 398 służbowych krajowych lotów samolotami.

„Załóżmy, że w okresie, o którym mowa, było około 920 dni roboczych, od których musimy odjąć przysługujące ministrowi dni urlopu (około 90). To daje 830 dni, gdy Adamczyk sprawował swoje obowiązki (…) Gdyby podzielić liczbę dni w pracy przez liczbę przelotów, okaże się, że Adamczyk latał na krajowych dystansach średnio co drugi dzień” – czytamy w GW.

Choć dziennik nie podaje ile podróży w tym samym czasie zostało wykonanych z wykorzystaniem innego środka transportu, z informacji zamieszczanych m.in. w mediach społecznościowych, można wywnioskować, że kolej nie należy do preferowanych (sam minister deklaruje, że jeździ samochodem). Minister tylko raz pochwalił się, że w podroż służbową wybrał się pociągiem – chodzi o wyjazd związany z budową promowaniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Gazeta przeanalizowała także kierunki służbowych podróży ministra. Najczęstszym celem podróży była Małopolska. „Oprócz wizyt na Wawelu każdego 10. i 18. dnia miesiąca (rocznica katastrofy smoleńskiej i pogrzebu pary prezydenckiej) minister często gościł na Kraków Airport, często też lądował w studio Radia Kraków. Konferencje prasowe w innych małopolskich miejscowościach najczęściej organizował w piątki lub poniedziałki. A weekendy minister spędza w rodzinnych Krzeszowicach” – czytamy w GW.

źródło

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony