Partnerzy serwisu:

Ministerstwo Transportu potwierdza większe bezpieczeństwo na polskich drogach

Rynek Infrastruktury 20.03.2013

Ministerstwo Transportu potwierdza większe bezpieczeństwo na polskich drogach
fot. GDDKiA
Zgodnie z najnowszym raportem Unii Europejskiej dotyczącym bezpieczeństwa na drogach, w Polsce liczba ofiar śmiertelnych spadła o 15 procent. Maciej Mosiej z Ministerstwa Transportu uważa, że poprawę bezpieczeństwa na sieci drogowej zawdzięczamy rozbudowie infrastruktury oraz zwiększeniu liczby fotoradarów – informuje IAR.

Maciej Mosiej, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oznajmia, że inwestycje drogowe zdecydowanie wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Mówi, że infrastruktura jest modernizowana i powstają setki nowych kilometrów dróg.

Według sekretarza Krajowej Rady BRD, bezpieczeństwo zwiększa także akcja rozbudowy sieci fotoradarów, a sama obecność informacji w mediach sprawia, że kierowcy zdejmują nogę z gazu. Mimo to, bezpieczeństwo na polskich drogach nie jest ideałem.

Lepsze statystyki od Polski są w Rumunii i na Litwie. Mosiej zapowiada kolejne działania, które posłużą poprawie bezpieczeństwa na drogach. Wśród planów jest dalsza rozbudowa sieci fotoradarów. Jak informuje IAR, w tym roku na drogach pojawi się 160 urządzeń rejestrujących. Maciej Mosiej wspomina także o zwiększeniu egzekwowania kar i zaostrzenia kar za łamanie przepisów ruchu drogowego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony