Partner serwisu

Mirbud na koniec grudnia miał portfel zamówień wart ponad 5,5 mld zł

ep. 12.01.2023

Mirbud na koniec grudnia miał portfel zamówień wart ponad 5,5 mld zł
fot. GDDKiA
Dwie nowe umowy pozyskała w grudniu Grupa Mirbud, a w jednym przypadku jej oferta została uznana za najkorzystniejszą. Ostatni miesiąc roku zamknął się w Mirbudzie portfelem zleceń wartym 5,563 mld zł.
Najnowsze kontrakty Mirbudu dotyczą budowy Krakowskiego Centrum Muzyki w Krakowie, które ma powstać kosztem 116,4 mln zł oraz hal magazynowych Panattoni Park Kraków North w Wężerowie, które będą budowane za 33,3 mln euro.

W grudniu oferta złożona przez konsorcjum Kobylarni i Mirbudu została także wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę zachodniego obejścia drogowego miasta Chojnice. Ta inwestycja ma być realizowana na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Konsorcjum spółek z Grupy Mirbud zadeklarowało, że zrealizuje ją za 57,6 mln zł brutto.

Nieco większa część obecnego portfela Grupy przypada na spółę Mirbud – to 2,948 mld zł. W grudniu spółka złożyła swoje propozycje w pięciu kolejnych postępowaniach, z czego cztery były prowadzone przez podmioty niepubliczne, jeden przez podmiot publiczny. Łączna wartość złożonych ofert to 333,209 mln zł.

W tym samym okresie spółka Kobylarnia złożyła trzy oferty o łącznej wartości 993,332 mln zł. Wszystkie dotyczyły przetargów publicznych. Na koniec grudnia na Kobylarnię przypadała część portfela zleceń warta 2,614 mld zł.

W grudniu Mirbud zakończył budowę terminala lotniska w Radomiu. Najbliżej finału były z kolei budowa hali magazynowej dla Panattoni w Radzyminie (99 proc. zaawansowania) i budowa A18 Olszyna – Golnice odc. 2 (98 proc. zaawansowania; we wrześniu wykonawca uzyskał pozwolenie na użytkowanie trasy).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony