Partnerzy serwisu:

Mirbud o działalności przy panującej epidemii SARS-CoV-2

Redakcja/inf. pras. 31.03.2020

Mirbud o działalności przy panującej epidemii SARS-CoV-2
fot. Mirbud
W związku z możliwym wpływem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19 na realizację inwestycji zarząd firmy Mirbud poinformował o bieżącym stanie przedsiębiorstwa. Obecnie nie odnotowano przestojów w świadczeniu usług budowlano-montażowych, jednak spółka zastrzega możliwość zmian spowodowanych „siłą wyższą”.
W związku z zaleceniami Europejskiego Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) zarząd Mirbudu przekazał do publicznej wiadomości informację o możliwym wpływie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19 na działalność operacyjną, wyniki finansowe i perspektywy.

Jak czytamy w komunikacie, w momencie publikacji informacji nie jest możliwe precyzyjne określenie skutków wpływu epidemii koronawirusa na grupy w perspektywie średnio- i długoterminowej.

W perspektywie krótkoterminowej jednak możliwe jest wystąpienie negatywnego wpływu dalszego rozprzestrzeniania się epidemii na wyniki finansowe.

Chociaż, wedle informacji podanej przez zarząd firmy, w obszarze usług budowlano-montażowych nie występują opóźnienia w realizacji kontraktów budowlanych ze względu na wystąpienie stanu epidemicznego, to nie jest wykluczone, iż w przypadku dalszego utrzymywania się tego stanu może dojść do opóźnień w realizacji kontraktów spowodowanych tzw. „siłą wyższą”.

Mogą one być związane z brakiem zachowania ciągłości w łańcuchach dostaw dla budów, zakłóceniami w ciągłości finansowania inwestycji, absencją pracowników, opóźnieniami ze strony podwykonawców, ograniczeniami w funkcjonowaniu władzy publicznej, decyzjami zamawiającego lub administracji państwowej o zawieszeniu prac.

Zarząd Mirbudu poinformował również, iż działalność operacyjna we wszystkich segmentach jest prowadzona co do zasady w trybie nadzoru ciągłego. Dodaje również, że sytuacja finansowa grupy jest stabilna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony