Partnerzy serwisu:

Mirbud. Umowa na budowę kolejnego odcinka S1 podpisana

inf. pras. 11.08.2020

Mirbud. Umowa na budowę kolejnego odcinka S1 podpisana
fot. mat. pras.
Formalnie od 3 sierpnia rozpoczęła się realizacja zadania pn. „Budowa drogi S1 Kosztowyk – Bielsko-Biała. Odcinek III Dankowice – węzeł Suchy Potok (z węzłem)”. Zadanie wykona konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia.
Projektowanie i budowa potrwa 33 miesiące od dnia podpisania umowy, tj do 2023 roku. Kontrakt zrealizuje konsorcjum Mirbudu i Kobylarni za kwotę 586,7 mln zł.

Oficjalne podpisanie umowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się 3 sierpnia br. na przyszłym placu budowy. W uroczystości uczestniczyli m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. Konsorcjum reprezentował prezes zarządu Mirbudu Jerzy Mirgos.

– Droga ekspresowa S1 połączy lotnisko Katowice w Pyrzowicach z polsko-słowacką granicą w Zwardoniu i ze słowacką autostradą D3. S1 to także fragment korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej, łączącego kraje basenu Morza Bałtyckiego i Europy Południowej. To również korzyści dla lokalnej społeczności. Z miast zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy a drogi w województwie zostaną odciążone – mówiła podczas uroczystości minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W zakres realizacji tego zadania wchodzi:
• droga ekspresowa o długości ok. 12 km,
• dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok,
• para Miejsc Obsługi Podróżnych o funkcji wypoczynkowo- usługowej: Dankowice Zachód (klasa II) oraz Dankowice Wschód (klasa III),
• Obwód Utrzymania Drogi. 

To kolejny odcinek drogi ekspresowej, na budowę którego umowę GDDKiA podpisała w ostatnim czasie i kolejny, który realizuje konsorcjum Mirbudu i Kobylarni. W okolicach Węgierskiej Górki realizowana jest budowa 8,5-kilometrowego odcinka S1 pomiędzy węzłami Przybędza i Milówka o wartości niemal 1,4 mld złotych brutto. Stan zaawansowania prac na tym odcinku na koniec lipca wyniósł 4,5%. Tzw. obejście Węgierskiej Górki zostanie oddane do użytku w 2023 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony