Partner serwisu

Mirbud z ponad 28 mln zysku netto w 2019 roku

Magdalena Romanowska 27.04.2020

Mirbud z ponad 28 mln zysku netto w 2019 roku
fot. Mirbud
Firma Mirbud opublikowała wyniki finansowe za rok 2019. Wynika z nich, że spółka odnotowała 28,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Tym samym poprawiła wynik w stosunku do roku poprzedniego, w którym zysk netto wyniósł 24,64 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 52,22 mln zł.
Wartość zysku operacyjnego w roku 2019 również była większa niż przed rokiem, kiedy wynosił on 51,05 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 949,1 mln zł w 2019 roku w stosunku do 143,1 mln zł w roku poprzednim.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, w 2019 r. 84% przychodów grupy kapitałowej Mirbud pochodziło właśnie ze sprzedaży usług budowlano-montażowych. Zarząd przewiduje jednak, że w kolejnym roku proporcje te ulegną zmianie na korzyść działalności stricte budowlanej.

„Zawarte kontrakty drogowe aktualnie znajdują się we wczesnej fazie projektowania i realizacji, dlatego ich pozytywny wpływ na strukturę przychodów i wyniki grupy odczujemy w roku 2020 i latach kolejnych. Panujące aktualnie spowolnienie gospodarcze wpływa na spadek kosztów podwykonawstwa oraz cen materiałów i surowców niezbędnych do realizacji budów“ napisał w liście do akcjonariuszy prezes Mirbudu Jerzy Mirgos.

Prezes Mirbudu zaznaczył również, że posiadanie portfela zamówień o historycznej wartości niespełna 5 mld zł pozwala mieć nadzieję na zwiększenie przychodów w kolejnych latach. Okolicznością sprzyjającą ma być także znaczny udział budowlanki w planowanym odmrażaniu gospodarki po kryzysie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 7,39 mln zł wobec 6,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Przypominamy, że Mirbud realizuje m. in. projekt i budowę ostatniego odcinka autostrady A1, czyli fragment Bełchatów (bez węzła) – Kamieńsk (z węzłem) oraz drogę ekspresową S5 5 pomiędzy węzłami Bydgoszcz Północ – Świecie Południe (konsorcjum z firmą Kobylarnia).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony