Partner serwisu

Mniej upadłości w budownictwie

Edyta Wsół 09.07.2015

Mniej upadłości w budownictwie
fot. guitargoa, sxc.hu
Rok 2015 jest kolejnym z rzędu, w którym liczba bankructw firm maleje – taką tendencję widać już od I półrocza 2013 roku. Poprawę widać w budownictwie, które długo nie mogło wyjść z zapaści i po I półroczu 2015 roku może się pochwalić 20-procentowym spadkiem upadłych firm.
Pierwsze półrocze przyniosło 382 postanowień o upadłości przedsiębiorstw, a po pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku liczba bankructw spadła o 5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Jak wynika z raportu Coface, ubezpieczyciela należności, wówczas upadły 402 przedsiębiorstwa. Jest to też trzeci rok z kolei, w którym po pierwszym półroczu widać spadek liczby upadłości (po I półroczu 2013 roku było ich 455).

Statystyki po I półroczu 2015 roku są bardziej optymistyczne niż niezbyt pozytywne dane z początku roku, gdy mieliśmy do czynienia z 3-procentowym wzrostem upadłości w I kwartale 2015 roku.

Zdaniem ekspertów z firmy Coface polska gospodarka odnotowuje bardzo dobre wyniki, przyspiesza wzrost PKB, bezrobocie spada, a branża budowlana zaczyna się rozpędzać.

Ciąg dalszy analizy znajdziesz w Monitorze, a tam:
  • powody poprawy sytuacji w budownictwie
  • szczegółowe dane dotyczące upadłości w budownictwie
  • geograficzny podział upadłości


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony