Partnerzy serwisu:

Modernizacja dworca w Wejherowie w 2016 roku. Będzie przestrzeń dla kultury

Emilia Derewienko 25.06.2015

Modernizacja dworca w Wejherowie w 2016 roku. Będzie przestrzeń dla kultury
fot. Antekbojar, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA zamierzają zmodernizować dworzec w Wejherowie. Część jego powierzchni zostanie zagospodarowana przez władze samorządowe i przeznaczona na działalność kulturalną oraz edukacyjną. Dzisiaj nastąpiło podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie.
Dworzec w Wejherowie czeka kompleksowa modernizacja. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Poddasze oraz I piętro odnowionego budynku zostaną zagospodarowane przez powiat wejherowski i gminę miasta Wejherowo na cele kulturalne i edukacyjne. Ma tam powstać przestrzeń wystawiennicza, miejsce spotkań oraz sala konferencyjna – wszystko w ramach planowanego projektu „Kolej na Kulturę”. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na III kwartał 2016 rok. W dzisiejszym podpisaniu listu intencyjnego wzięli udział władze powiatu, miasta i zarządu PKP SA.

– Dworzec w Wejherowie ma być kolejnym, którego przestrzeń PKP SA udostępni władzom samorządowym na cele kulturalne lub edukacyjne. Dotychczas, dzięki naszej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, powstały między innymi biblioteka i czytelnia w Rumi oraz w Obornikach Śląskich, a także przestrzeń wystawiennicza na antresoli wrocławskiego Dworca Głównego. Jestem przekonany, że zmodernizowany dworzec w Wejherowie będzie nie tylko służył podróżnym, ale też stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli miło spędzić czas. – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

– Wejherowski zabytkowy dworzec został zbudowany ponad 150 lat temu – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Od wielu lat zabiegaliśmy o remont tego budynku. Cieszę się, że wspólnie z powiatem i PKP SA doprowadzimy do tego, aby stał się wizytówką kulturalno-edukacyjną Wejherowa. Dążymy do tworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju środowisk twórczych i wykorzystywania ich kreatywności, a takie z pewnością znajdą się w zmodernizowanym budynku dworca kolejowego – dodaje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony