Partnerzy serwisu:

Modernizacja zbiornika w Nysie na ukończeniu

Emilia Derewienko 28.01.2017

Modernizacja zbiornika w Nysie na ukończeniu
fot. Metrostav
Metrostav – partner w konsorcjum, którego liderem była firma PORR Polska Infrastructure – sfinalizował prace budowlane na zbiorniku wodnym w Nysie – jednej z najważniejszych inwestycji w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w południowo-zachodniej Polsce. Koszt trwającej niemal trzy lata inwestycji wyniósł ponad 220 mln zł.
Modernizacja obiektu została wykonywana na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) we Wrocławiu. Prace trwały blisko 3 lata, a finalny koszt całego procesu to ponad 220 mln zł. Czeski Metrostav odpowiedzialny był za częściową rozbiórkę budowli zrzutowej, budowę mostu i kładki technologicznej, budowę kanalizacji i dróg dojazdowych do budowli zrzutowej, przelewu bocznego kontrolowanego wraz z drogami dojazdowymi i mostem, a wartość tych prac wyniosła ponad 50 mln zł.

Celem modernizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na Opolszczyźnie. Udział dofinansowania Unii Europejskiej w inwestycji – realizowanej na terenie gmin Nysa oraz Otmuchów – wynosi ponad 80% . Główne założenia projektu to ochrona przeciwpowodziowa doliny Nysy Kłodzkiej, w tym miast: Nysa, Lewin Brzeski, Brzeg, Oława oraz Wrocław. Bezpośrednio ochroną objętych zostanie ok. 52 tys. mieszkańców Nysy i jej okolic, zamieszkujących obszar o powierzchni ok. 21,7 tys. ha, a dodatkowo obiekt będzie wspomagać ochronę przeciwpowodziową doliny Odry, a w szczególności Wrocławia.

 
fot. Metrostav

– Budownictwo związane z gospodarką wodną jest w Polsce perspektywicznym sektorem – planowane są m.in. kolejne inwestycje obejmujące zwiększanie ochrony przeciwpowodziowej. Modernizacja zbiornika wodnego w Nysie to jedna z wielu realizacji w zakresie hydro-budownictwa, za które odpowiedzialny jest Metrostav w Europie. W portfolio firmy są m.in. elektrownie wodne w miastach Štětí i Beroun, konstrukcja przeciwpowodziowa w okolicy miasta Lovosice czy budowa jazów w celu unowocześnienia infrastruktury drogi wodnej na Wełtawie. Nasza spółka prowadzi obecnie również prace nad elektrownią wodną na rzece Inn na granicy Szwajcarii i Austrii – mówi Radim Čáp, dyrektor Metrostav Polska.

Obecnie Metrostav prowadzi w Polsce m.in. modernizację Trasy S7 Koszwały – Nowy Dwór Gd. oraz przebudowę Węzła Marsa w Warszawie. W stolicy firma była także generalnym wykonawcą drogi S8 i Mostu Grota-Roweckiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony