Partner serwisu

Montują ładowarki do telefonów na granicy z Ukrainą

inf. pras. 14.04.2022

Montują ładowarki do telefonów na granicy z Ukrainą
fot. mat. pras.
Sieć Badawcza Łukasiewicz zainstaluje ładowarki do telefonów przy granicy polsko-ukraińskiej. Z urządzeń będą mogli korzystać uchodźcy z Ukrainy, którzy przed wojną z Rosją uciekają do Polski. Ich twórcami są pracownicy Sieci Badawczej Łukasiewicz.
– Wielu uchodźców z Ukrainy, którzy docierają do Polski, boryka się z problemem rozładowanego telefonu komórkowego, nie może powiadomić najbliższych, że są już bezpieczni. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zainstalujemy stacje ładowania urządzeń mobilnych, które ułatwią im szybsze i sprawniejsze kontakty z najbliższymi. Dzięki temu będą mogli powiadomić ich, że już bezpiecznie dotarli do Polski – powiedział Marcin Kraska - wiceprezes Centrum Łukasiewicz.

Operatorzy komórkowi zapewniają naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy przekraczają granicę, karty SIM z pakietem darmowych minut i gigabajtów. Chcąc wesprzeć te działania, wspólnie z włodarzami miast przygranicznych, przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz wytypowali trzy lokalizacje instalacji punktów ładowania. Gotowe urządzenia trafiły do Tomaszowa Lubelskiego (ul. Sportowa 5 i Wyspiańskiego 8), Lubyczy Królewskiej (ul. Jana 3 Sobieskiego nr 5).

Specjalne urządzenie wolnostojące, które jest w stanie stale zasilać możliwie dużo urządzeń mobilnych, powstało w Łukasiewiczu- Instytut Elektrotechniki.

Może być zainstalowane praktycznie w każdym miejscu ze zwykłym gniazdkiem 230 Volt, przygotowane jest do pracy wewnątrz budynków. Każda stacja dokująca posiada 18 specjalnych kieszeni pozwalających na jednoczesne ładowanie urządzeń mobilnych wyposażonych w złącza USB. Maksymalny pobór mocy wynosi 200Wat.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony