Partnerzy serwisu:

Morawiecki: DCT Gdańsk staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku

Redakcja 25.06.2018

Morawiecki: DCT Gdańsk staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku
fot. LD
– Cieszę się w związku z tym, że Gdańsk, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, ten terminal DCT staje się największym terminalem przeładunkowym, terminalem kontenerowym na Bałtyku – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas Forum "Wizja Rozwoju" w Gdyni.
Polskie porty

Premier zaznaczył, że Gdańsk i Gdynia razem są już dzisiaj największym portem przeładunkowym na Bałtyku. – Oczywiście, jest tu trochę tej konkurencji, ale jest także współpraca między tymi najważniejszymi ośrodkami w Polsce. Cieszę się, że jest również ta kooperacja – mówił Mateusz Morawiecki.

Podkreślił on również wagę terminala DCT Gdańsk. Terminal ten w I kwartale 2018 roku przeładował 471,575 tys. TEU. W styczniu 2018 było to 158,163 tys. TEU, w lutym – 155,580 tys. TEU, a w marcu – 157,832 tys. TEU.

Obecnie DCT Gdańsk jest największym terminalem kontenerowym na Bałtyku. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego ilość kontenerów wzrosła w nim o ponad 40%, co oznacza, że w wynik za pierwsze trzy miesiące 2018 roku jest o ponad 100 tys. TEU lepszy.

Znaczenie małych i średnich firm

Morawiecki przypomniał, że rząd stara się, aby polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, poprzez Konstytucję Biznesu, dostępność kapitału, innowacyjność, mogły wychodzić na świat.

– Naszą strategię nazywany internacjonalizacją. Niech nasze małe i średnie firmy wychodzą na świat, niech się internacjonalizują. Bo nie będzie wielkiej Polski bez wielkiego polskiego biznesu – podkreślał premier.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony