Partnerzy serwisu:

Morawiecki i Adamczyk na trasie S8. Otwarcie najpewniej w piątek

Leonard Dolecki 17.10.2018

Morawiecki i Adamczyk na trasie S8. Otwarcie najpewniej w piątek
fot. Twitter/ Szymon Huptyś
Dziś, 17 października, premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkali się na początku budowanego odcinka drogi ekspresowej S8 Wyszków – Poręba. Podczas wydarzenia przedstawiciele rządu wyrażali zadowolenie z bliskiego otwarcia trasy. – Cieszę się że udało się otworzyć ten odcinek otwieramy go jest bardzo potrzebnym odcinkiem dla mieszkańców – mówił szef rady ministrów. Jednak kierowcy cieszyć się z płynnego przejazdu będą mogli najszybciej w piątek.
Z informacji podanych przez przedstawicieli rządu wynika, że kierowcy, ostatnim budowany odcinkiem S8 między Warszawą a Białymstokiem, pojadą w najbliższy piątek (19 października). Mowa o trasie od Wyszkowa do węzła Poręba o długości ok. 13 km. – Z ogromną przyjemnością chcę powiedzieć, że dwa przepiękne polskie miasta, Warszawa i Białystok, zostaną w końcu połączone drogą ekspresową. – mówił szef rady ministrów.

Po otwarciu tego fragmentu stolice województw mazowieckiego oraz podlaskiego zostaną połączone w całości trasą o parametrach drogi ekspresowej. – Już za moment, za parę dni przyjedziemy bez przeszkód. Tutaj jest taki odcinek drogi gdzie czasami się stoi 20 minut, pół godziny do godziny. To wszystko zostanie wyeliminowane. Te korki znikną – mówił Mateusz Morawiecki.

View Larger Map

Jest to trzeci odcinek S8 otwierany w tym roku. W lipcu oddana do użytku została trasa Ostrów Mazowiecka – granica województwa, a we wrześniu część między węzłem Poręba a miejscowością Ostrów Mazowiecka. Pozostał więc już tylko fragment Wyszków – węzeł Poręba budowany przez firmę Skanska za 334,787 mln zł.

Przetargi na wszystkie te odcinki zostały ogłoszone na przełomie 2014 i 2015 roku. Były one dwuetapowe, każdy z nich trwał nieco ponad rok i po tym czasie zostały podpisane umowy z wykonawcami. Łączna wartość wszystkich trzech kontraktów to 988 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony