Partnerzy serwisu:

Most na Ścinawie dopiero w 2022 roku

Magdalena Romanowska 07.06.2020

Most na Ścinawie dopiero w 2022 roku
fot. GDDKiA
O rok opóźni się budowa mostu na Ścinawie. Jako powód GDDKiA podaje przedłużające się procedury związane z wydaniem decyzji administracyjnych. W tym roku wprowadzona została organizacja ruchu na moście w Ścinawie, która polega na wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną oraz ograniczeniu dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów ciężarowych do 15 t.
Wykonano projekt budowlany mostu objazdowego z dojazdami. Oczekujemy na uprawomocnienie się decyzji wodnoprawnej oraz wydanie decyzji zatwierdzającej wyniki badań geologicznych, które umożliwią złożenie wniosku o pozwolenie na budowę mostu tymczasowego. Przewiduje się, że zakończenie budowy mostu objazdowego nastąpi w I kwartale 2021 r.

Aktualnie trwają roboty związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej na tzw. przęsłach zalewowych. Poszczególne elementy są oczyszczane poprzez piaskowane i pokrywane zestawem powłok zabezpieczających. Następnie realizowane będą roboty przy zabezpieczeniu antykorozyjnym na przęsłach nurtowych. Wykonywanie tych robót nie wymaga wyłączenia remontowanego obiektu z ruchu.

Wartość umowy to ok. 28 mln złotych.
Ze względu na przedłużające się procedury związane z wydaniem decyzji administracyjnych szacujemy zakończenie remontu w roku 2022.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony