Partnerzy serwisu:

Most Piłsudskiego w Toruniu w rozbiórce

Magdalena Romanowska 08.06.2020

Most Piłsudskiego w Toruniu w rozbiórce
fot. UM Toruń
Na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu stoją już rusztowania i znikają niektóre elementy, które zostaną wymienione na nowe. Prace toczą się na moście, a także od obiektem, gdzie ekipy remontowe wykonują drogę technologiczną, która zapewni wjazd ciężkiego sprzętu na budowę.
Na toruńskim obiekcie remontowanym przez firmę Intop trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze do zabezpieczenia antykorozyjnego. Usunięto już krawężnik granitowy i bariery energochłonne ze słupkami. Jak podaje UM Toruń, część krawężnika zostanie użyta ponownie przy niektórych pracach przy realizowanych przez MZD Toruń. Wykonawca jest też w trakcie demontażu chodnika po stronie zachodniej. Balustrada, którą również zdjęto, zostanie wyczyszczona i zabezpieczona przed korozją, a następnie wróci na most.

Przed przeprowadzaniem prac antykorozyjnych cała konstrukcja zostanie umyta pod ciśnieniem. Po moście nadal przejeżdżają pojazdy – zrezygnowaniu z wykonania przeprawy tymczasowej pisaliśmy tutaj. Aby ruch na obiekcie mógł być utrzymany, obszar prac został osłonięty specjalną folią, która ma chronić znajdujące się na nim samochody. Pod mostem została tymczasowa droga technologiczna.

− Wykonanie dojazdu tymczasowego było konieczne z uwagi na ochronę ulicy Dybowskiej, która nie jest przewidziana dla obsługi ruchu ciężkiego. Dodatkowo na tym odcinku jest ona jednocześnie wałem przeciwpowodziowym, a pod jej nawierzchnią zlokalizowana jest magistrala wodociągowa – wyjaśnia, cytowany przez UM Toruń Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.

Przypominamy, że nawierzchnia drogowa mostu drogowego marszałka Piłsudskiego ostatni kapitalny remont przeszła w 1992 roku. Od tego czasu MZD w ramach utrzymania obiektu prowadził bieżące naprawy i jego konserwację. Dodatkowo w latach 2002-2004 konstrukcja została zabezpieczona powłoką antykorozyjną i pomalowana.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony