Partnerzy serwisu:

Most Siekierkowski znów przejezdny

Magdalena Romanowska 16.09.2019

Most Siekierkowski znów przejezdny
fot. ZDM Warszawa
Wyłączony z ruchu odcinek Trasy Siekierkowskiej jest znów przejezdny. Zakończyły się prace przy dyletacji mostu. Do zakończenia robót doszło dwa tygodnie przed czasem, co Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie uzasadnia pilnością zadania oraz swoim wpływem na wykonawcę.
Od sierpnia tego roku trwały roboty drogowe na moście Siekierkowskim. W trakcie trwania robót związanych z dyletacją mostu okazało się, ze zakres prac musi zostać zwiększony. Po odsłonięciu nawierzchni pojawiła się konieczność wymiany urządzenia dyletacyjnego i rozbudowania zasadniczego planu. Doprowadziło to do decyzji o zamknięciu ruchu dla poszczególnych jezdni aż do końca września.

Mimo stosownego oznakowania, prace spowodowały spore komplikacje i korki na trasie. Kierowcom trudno było zastosować się do nowych zasad na odcinku, na którym zazwyczaj jeździ się z dużą prędkością.

Jak tłumaczy ZDM, wymiana urządzenia dyletacyjnego była złożonym procesem, po wykonaniu którego beton potrzebował czasu na zawiązanie. Następnym krokiem były izolacja i nawierzchnia.

− Awaryjne prace na Trasie Siekierkowskiej na wysokości ul. Wał Miedzeszyński rozpoczęliśmy na początku miesiąca − podaje Zarząd Dróg Miejskich. Podkreśla również, że dobranie optymalnej liczby pracowników odbyło się na wyraźną prośbę ZDM.
− Zdając sobie sprawę z wielu niedogodności dla kierowców, zmobilizowaliśmy wykonawcę do zintensyfikowania robót, które udało się zakończyć dwa tygodnie przed czasem – informuje zarząd na swojej stronie internetowej.

Obecnie droga jest już przejezdna na obu pasach w stronę Mokotowa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony