Partnerzy serwisu:

Most tymczasowy w Ścinawie prawie gotowy

inf. pras. 15.01.2021

Most tymczasowy w Ścinawie prawie gotowy
fot. Łukasz Kapanowski/GDDKiA
Dobiegają końca prace przy montażu podpór mostu tymczasowego. Zaawansowanie prac przy podporach wynosi obecnie 95 proc. Wykonane zostały także ścianki szczelne służące jako przyczółki mostu tymczasowego. Wykonawca rozpoczął budowę nasypu drogowego, który będzie stanowił dojazd do mostu od strony Ścinawy. To kluczowy obiekt by rozpocząć remont właściwego obiektu.
W najbliższych dniach rozpocznie się wykonywanie ław podłożyskowych oraz ścianek żwirowych na przyczółkach tymczasowych. W przypadku poprawy warunków atmosferycznych będzie kontynuowana budowa nasypu od strony Ścinawy jak i Wołowa oraz rozpocznie się przygotowywanie platformy montażowej wraz ze stanowiskiem do nasuwania mostu tymczasowego. W dalszej kolejności wykonane zostaną przęsła stalowe z typowych elementów składanych.

Uruchomienie mostu tymczasowego i objazdu planowane jest w II kwartale 2021 r. W czasie budowy mostu tymczasowego nadal będzie funkcjonowała wprowadzona w tym roku organizacja ruchu na istniejącym moście w Ścinawie, która polega na wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną oraz ograniczeniu dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów ciężarowych do 15 t . Celem tej zmiany jest ograniczenie negatywnego wpływu ciężkich pojazdów na aktualny stan techniczny obiektu.

Po uruchomieniu objazdu istniejący most w Ścinawie zostanie zamknięty dla ruchu i rozpocznie się jego remont, który będzie obejmował m.in. remont podpór, rozbiórkę nawierzchni i płyty pomostowej, wymianę skorodowanych elementów konstrukcji stalowej, wykonanie nowej żelbetowej monolitycznej płyty pomostowej, wykonanie izolacji i nawierzchni.

Konstrukcja stalowa mostu zostanie zabezpieczona antykorozyjnie, naprawione zostaną balustrady mostu, wymieniona będzie dylatacja i elementy odwodnienia.

Wartość całego zadania to ok. 28 mln złotych. Planowany termin zakończenia remontu mostu to przełom II i III kwartału 2022 r.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony