Partner serwisu

Most w Mielcu po próbach obciążeniowych. Finał blisko

ep. 15.04.2020

Most w Mielcu po próbach obciążeniowych. Finał blisko
fot. UM Woj. Podkarpackiego
W przedświątecznym tygodniu przeprowadzone zostały próby obciążeniowe mostu przez Wisłokę w Mielcu. Testy wypadły pomyślnie. Oznacza to, że obiekt wkrótce będzie mógł być oddany do ruchu.
– Przeprowadzone obliczenia wykazały, że obiekt spełnia wszelkie wymagania wytrzymałościowe. Raport z wykonanej próby będzie jednym z dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie drogi – mówi, cytowany w komunikacie, Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Na początku roku inwestor – samorząd województwa podkarpackiego, informował, że nowym mostem będzie można przejechać w kwietniu. Wykonawcą zadania jest Budimex.

Obiekt powstał w północno-zachodniej części gminy Mielec, pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem. Docelowo będzie częścią północnej obwodnicy Mielca. Będzie służył jadącym z zachodniej części powiatu w stronę miasta i Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Most ma 550 metrów długości i spoczywa na 11 podporach. Jezdnia ma 7 m szerokości i jest wyposażona w chodnik, bariery ochronne i balustrady.

W ramach inwestycji powstał także 3-kilometrowy odcinek drogi klasy G z trzema rondami – w Rzędzianowicach i dwoma w Chorzelowie. Wybudowano także łącznicę do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Mielcu.
Koszt inwestycji to prawie 44 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane RPO Województwa Podkarpackiego 2014-2020 w kwocie 36,5 mln zł.

Obecnie trwają odbiory techniczne. Jak podaje Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, ze względu na epidemię, nie są one realizowane komisyjnie, lecz odrębnie przez poszczególnych inspektorów. Według zapowiedzi inwestora, komplet dokumentów odbiorowych ma trafić do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w przyszłym tygodniu.

– Mielec i cały region czekał od dziesiątek lat na nową przeprawę – stwierdza cytowany w komunikacie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. – Mieszkańcy czekają teraz na kolejne kroki samorządu miasta i powiatu oraz zainteresowanych gmin, abyśmy wspólnie mogli zbudować wiadukt nad torami L25 oraz dalszy odcinek drogi wojewódzkiej 984 do Piątkowca – mówi marszałek.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony