Partnerzy serwisu:

Most z wodospadem nad Sekwaną. Są wizualizacje paryskiego obiektu

Magdalena Romanowska 24.05.2020

Most z wodospadem nad Sekwaną. Są wizualizacje paryskiego obiektu
fot. Rescubika
Zaprojektowany przez biuro architektów Rescubika tzw. „most babiloński” nad Sekwaną to nowoczesna przeprawa przez rzekę, będąca również częścią nowoczesnej wizji miasta otoczonego zielenią i przyjaznego środowisku. Most miałby połączyć ul. François Truffaut (Bercy Village) z placem Pierre Vidal-Naquet.
Most będzie przeznaczony zarówno do transportu samochodowego jak i pieszego. W zamyśle jest nie tylko funkcja transportowa, ale także estetyczna i relaksacyjna. Ogrody umieszczone wewnątrz mostu mają dostarczyć przechodniom i kierowcom oczekującym na światłach przyjemnych wrażeń wizualnych. Specjalne bariery mają wygłuszać hałas dochodzący z pobliskich ulic.\

 
Fot. Rescubika

Zaplanowano dwa poziomy – najwyższy będzie przeznaczony dla ruchu kołowego, a poniżej będzie biegła kładka dla pieszych.

 
Fot. Rescubika 

Jak zaznaczyli architekci z biura Rescubika, most będzie również przyjazny środowisku. Dokładnie po środku mostu został umieszczony wodospad. Most ma być obiektem zeroemisyjnym – enerigia będzie pochodzić z turbin wiatrowych.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony