Partnerzy serwisu:

Mostostal Kielce ma spory portfel zamówień

inf. pras. 27.08.2020

Mostostal Kielce ma spory portfel zamówień
fot. Mostostal Kielce
Mostostal Kielce, spółka z Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa, w 2020 r. pozyskał kontrakty o wartości 75 mln zł, skutecznie zapełniając portfel zamówień.
Pomimo związanego z pandemią koronawirusa spowolnienia gospodarek europejskich Mostostal Kielce w 2020 r. pozyskał osiem kontraktów eksportowych na kwotę około 30 mln zł. W ramach tych kontraktów spółka dostarczy wiadukty i mosty do Niemiec, Austrii i Francji. Mostostal Kielce dobrze radzi sobie również na rynku krajowym – w 2020 i 2021 r. wybuduje osiem nowych obiektów mostowych.

Mostostal Kielce rozpoczął 2020 r. z bogatym portfelem zamówień na blisko 90 mln zł w skali zaplanowanego rocznego obrotu w wysokości 130 mln zł.

Za tym wynikiem stało kilka dużych kontraktów, których realizacja przebiega w 2020 r. Obok zamówienia za ponad 50 mln zł, obejmującego kompleksową dostawę i montaż konstrukcji stalowych dla instalacji odazotowania spalin w Elektrowni Jaworzno III, znaczący był projekt budowy kładki pieszo-rowerowej na Wyspę Bolko w Opolu na kwotę blisko 24 mln zł. Jego ukończenie i uroczyste oddanie do użytku zaplanowano na koniec września.

– W związku z gospodarczymi skutkami pandemii brakuje dużych kontraktów w branży przemysłowej, niepokojąco spada ilość projektowanych mostów stalowych. Dlatego dywersyfikujemy swoją działalność w kierunku generalnej realizacji inwestycji drogowych, także z prefabrykowanymi mostami żelbetowymi – mówi Krzysztof Rusiecki, prezes Zarządu Mostostalu Kielce.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony