Partnerzy serwisu:

Mostostal Warszawa ma kontrakt na S7 Załuski – Modlin

Elżbieta Pałys 09.07.2020

Mostostal Warszawa ma kontrakt na S7 Załuski – Modlin
Fot. Google Maps
To druga umowa na realizację drogi ekspresowej S7 między Płońskiem i Czosnowem. Odcinek od węzła Załuski do węzła Modlin wykona Mostostal Warszawa. Kontrakt został zawarty. Jest wart 635 mln zł.
W ramach podpisanej właśnie umowy Mostostal wykona 12-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej z dwiema jezdniami trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Ma na to 45 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie realizacji robót budowlanych. Pierwsze 10 miesięcy to czas na projektowanie i złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Droga ma być gotowa wiosną 2025 r. Powstanie w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7.

W ramach kontraktu powstaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna a dodatkowo fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Wykonawca wybuduje drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

 

Ponieważ inwestycja będzie realizowana pod ruchem, inwestor zobowiązał wykonawców, by w pierwszej kolejności wykonali drogowy układ lokalny do prowadzenia ruchu w czasie budowy. Między Załuskami a Modlinem kierowcy mają mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Między Czosnowem i Płońskiem budowane będą trzy odcinki drogi ekspresowej. Do tej pory zawarte zostały dwa kontrakty. Pierwszy odcinek – od Modlina do Czosnowa wykona Budimex. Ten kontrakt jest wart 598,8 mln zł i ma się zakończyć pod koniec 2023 roku. Budimex wykona 10 km drogi ekspresowej.

Z kolei odcinek Siedlin – Załuski jest jeszcze przed podpisaniem umowy z wykonawcą. Przetarg rozstrzygnięto na rzecz konsorcjum z liderem Aldesa Construcciones Polska. Ten odcinek ma 13 km długości. Wykonawcy maja jeszcze czas na składanie odwołań.

Obecnie trwają prace na trasie od Płońska do Napierek na granicy z województwem warmińsko-mazurskim (w sumie 4 odcinki). Przygotowywany jest natomiast odcinek od Czosnowa do Trasy AK w Warszawie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony