Partnerzy serwisu:

Mostostal Warszawa ma w portfelu zamówień ponad 2 mld zł

Redakcja 31.05.2019

Mostostal Warszawa ma w portfelu zamówień ponad 2 mld zł
fot. Mostostal Warszawa
Grupa Kapitałowa Mostostal Warszawa w I kwartale 2019 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 271 mln zł. Odnotowała zysk netto w kwocie 2 mln zł. Portfel zleceń Mostostalu przekracza 2 mld zł.
Jak wynika z opublikowanego komunikatu, w I kwartale 2019 roku Grupa zawarła kontrakty o wartości 122 mln zł. Na koniec marca wartość portfela grupy kapitałowej wyniosła 2,057 mld zł.

– Portfel grupy kapitałowej zapewnia uzyskiwanie przychodów w kolejnych dwóch latach na poziomie zbliżonym do 2018 roku i jest coraz bardziej zdywersyfikowany – podkreśla w komentarzu do wyników Zarząd Mostostalu warszawa.

Kontrakty z sektora ogólnobudowlanego stanowią 42% wszystkich zleceń, infrastrukturalne 39%, a pozostałe 19 proc. to zlecenia z obszaru przemysłu i energetyki. – Część nowo podpisywanych kontraktów umożliwia Grupie Kapitałowej otrzymanie zaliczek, które pozwalają finansować ich realizację w początkowej fazie – czytamy w komunikacie.

W porównaniu do końca ubiegłego roku nie uległ zmianie profil zadłużenia finansowego: 44 mln zł z 296 mln zł to kredyty bankowe i leasing. Pozostała kwota to pożyczki otrzymane od spółki matki – Acciona Construcción z siedzibą w Madrycie.

Na koniec marca kapitał własny grupy Mostostal Warszawa wyniósł 92 mln zł. w całej grupie zatrudnionych było blisko 1,5 tys. pracowników.

Jak podano w komunikacie, celem na rok 2019 jest dalszy wzrost portfela zamówień oraz „poprawa rentowności realizowanych kontraktów, pomimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, niezależnych od Grupy Kapitałowej”.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony