Partnerzy serwisu:

Mostostal Warszawa wybrany do budowy S7 Załuski – Modlin

Elżbieta Pałys 31.03.2020

Mostostal Warszawa wybrany do budowy S7 Załuski – Modlin
Fot. Google Maps
Warta 635,1 mln zł oferta złożona przez Mostostal Warszawa została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S7 między węzłami Załuski i Modlin, czyli części trasy Czosnów – Płońsk. GDKIA wybrała ofertę z szóstego miejsca pod względem ceny.
Mowa o odcinku drogi liczącym 12 km. W przetargu na to zadanie inwestor krajowy otrzymał aż 11 ofert. Sporo z nich była wyceniona znacznie poniżej kosztorysu.

Wybrana oferta ma wartość 635,1 mln zł, co także jest kwotą niższą niż planowany budżet – 708,1 mln zł. Jest to szósta oferta licząc od najtańszych.

W decyzji o rozstrzygnięciu podano, że ostatecznej ocenie nie podlegało aż 6 ofert. Wiadomo, że niektórzy wykonawcy (w tym dwóch najtańszych tj. konsorcjum Todini Central Asia i Fabe oraz Aldesa) na etapie analizowania ofert odwoływali się do Krajowej Izby Odwoławczej, ale KIO odrzuciła odwołania.

Przypomnijmy, najtańsza oferta w tym przetargu miała wartość 538,7 mln zł, tj. ok. 170 mln zł poniżej kwoty wyliczonej przez zamawiającego, a budżet GDDKiA w tym przypadku przekroczyła tylko jedna oferta (Porr).

Fragment S7 Załuski – Modlin liczy 12 kilometrów. Będzie trasą dwujezdniową, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku i dwoma węzłami: Załuski i Ostrzykowizna. W ramach kontraktu powstanie także fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna.

 

Zadaniem wykonawcy będzie także budowa dróg równoległych do obsługi przyległego terenu, a także wykonanie urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Droga będzie budowana w śladzie istniejącej drogi.

Między Czosnowem i Płońskiem do wykonania są trzy odcinki S7. Odcinek Czosnów – Modlin został rozstrzygnięty na rzecz Budimeksu. Załuski – Modlin – jak mowa wyżej – GDDKiA chce powierzyć firmie Mostostal Warszawa. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze fragment Siedlin – Załuski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony