Partner serwisu

Mostostal Warszawa z umową na łącznik obwodnicy Opatowa

ep. 01.12.2021

Mostostal Warszawa z umową na łącznik obwodnicy Opatowa
fot. GDDKiA
Wykonawca może ruszać z pracami nad inwestycją, która uzupełni obwodnicę Opatowa. Chodzi o łącznik północny w ciągu DK-74. GDDKiA podpisała umowę z Mostostalem Warszawa.
Inwestor wybrał ofertę wartą ok. 57,5 mln zł. Prace mają być zrealizowane w ciągu 33 miesięcy, nie licząc okresów zimowych.

O ten kontrakt ubiegało się 10 wykonawców. Inwestor wybrał propozycję z drugiego miejsca pod względem ceny. Najtańsza (konsorcjum Swietelsky Rail) została odrzucona z uwagi na rażąco niską cenę.


Inwestycja połączy węzeł Opatów na DK-9 z DK-74 w okolicy Adamowa. W ramach kontraktu powstanie odcinek drogi jednojezdniowej drogi klasy GP o długości ok. 3 km. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie na trzech skrzyżowaniach z drogami powiatowymi oraz drogi dojazdowe. Na początku i końcu łącznika powstaną ronda.

Łącznik uzupełni 12-kilometrową obwodnicę Opatowa w ciągu DK9 i DK-74, pozwalając na ominięcie miasta kierowcom jeżdżącym na trasach Kielce –Lublin oraz Radom –Ostrowiec Świętokrzyski –Annopol – Kraśnik.
Samą obwodnicę również buduje Mostostal Warszawa w konsorcjum z firmą Acciona Construccion. Obie inwestycje powinny być gotowe w 2025 roku.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony