Partnerzy serwisu:

Mosty Katowice maja kontrakt na projekt S1 w Dąbrowie Górniczej

Redakcja 25.10.2019

Mosty Katowice maja kontrakt na projekt S1 w Dąbrowie Górniczej
Fot. Google Maps
GDDKiA zleciła wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem potrzebnych uzgodnień i decyzji administracyjnych dla odcinka S1 w Dąbrowie Górniczej. Zadanie zrealizują Mosty Katowice.
Zawarty kontrakt jest wart 1,230 mln zł. wybrana firma będzie także odpowiedzialna za wsparcie zamawiającego na etapie procedury przetargowej na realizację prac budowlanych.

Prace będą realizowane na odcinku o długości 2,72 km. Obejmą obie jezdnie.

Celem dokumentacji jest dostosowania konstrukcji drogi do obciążenia 115 kN/oś oraz podniesienia nośności obiektów mostowych znajdujących się w ciągu drogi do klasy A.

Zakładane są przebudowa wiaduktów w ciągu S1 oraz remont wiaduktu nad S1 w ciągu ulicy Laski. Projektant musi także przewidzieć przebudowę odwodnienia, skrzyżowań łącznic węzła z ul. Piłsudskiego, przebudowę oświetlenia oraz budowę kanału technologicznego.

W ramach zamówienia powstaną opracowania koncepcyjne, materiały do decyzji środowiskowej, projekt budowlany, materiały do wniosku o ZRID, projekt wykonawczy oraz dokumentacja przetargowa.

Dokumentacja ma powstać w ciągu 13 miesięcy. Na realizację obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych przewidziano 8 miesięcy, a na pełnienie nadzoru autorskiego 86 miesięcy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony