Partner serwisu

Mota Engil rozbuduje drogę w Ostrowcu Świętokrzyskim

ep. 28.09.2022

Mota Engil rozbuduje drogę w Ostrowcu Świętokrzyskim
fot. Google Maps
Kontrakt na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z rozbudową mostu na rzece Kamionnej został podpisany. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach zlecił wykonanie prac firmie Mota Engil Central Europe.
Chodzi o 2 km drogi przebiegającej przez centrum miasta. Jej rozbudowa będzie kosztowała blisko 137 mln zł, przy czym ok. 87 mln zł to dotacja w ramach programu Polski Ład. Pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu samorządu województwa.

– Dwukilometrowy odcinek w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego z estakadą drogową to bardzo skomplikowana inwestycja, ale bardzo potrzebna mieszkańcom i wiele lat przez nich wyczekiwana. Niedługo rozpoczniemy tam pracę, a zakończenie budowy zaplanowano w listopadzie 2024 roku – mówi marszałek Andrzej Bętkowski, cytowany w komunikacie.

– W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy obiekt mostowy, który będzie architektonicznie nawiązywał do istniejącej kładki na rzece Kamiennej, będą nowe ronda, nowe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, nowa jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, czy przejścia dla pieszych – dodaje dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Jerzy Wrona.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie wlot skrzyżowania – ronda Powstania Styczniowego z drogą krajową nr 9 i ul. Żabią oraz rozbudowane ulice w ciągu DW-754: al. 3-go Maja, ul. Okólna, ul. Denkowska, ul. Radwana i ul. Bałtowska w Ostrowcu Św. do parametrów drogi klasy technicznej G i obciążenia ruchem KR-5.

Rozbudowane zostaną skrzyżowania DW-754 oraz przebudowane lub wybudowane chodniki i ścieżki rowerowe. Istniejący obiekt mostowy na rzece Kamiennej ma być rozebrany, a w jego miejsce zostanie wykonany nowy. W ramach inwestycji rozebrane zostaną także mury oporowe w ciągu ul. Okólnej oraz wybudowany mur oporowy w ciągu ul. Denkowskiej.

Mieszkańcy mają zyskać większe bezpieczeństwo oraz lepsze warunki komunikacyjne w mieście.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony