Partnerzy serwisu:

Można budować S61 Stawiski – Szczuczyn. ZRID wydany

Redakcja 30.08.2019

Można budować S61 Stawiski – Szczuczyn. ZRID wydany
fot. ROmas (2)
Wojewoda podlaski wydał zezwolenie na realizację kolejnego odcinka trasy Via Baltica – chodzi o S61 Stawiski – Szczuczyn. Wykonawca może ruszać z pracami w terenie.
Mowa o fragmencie drogi ekspresowej S61 o długości 18 km. 
 
fot. GDDKiA

– To, co było zapowiadane, że trasa Via Baltica będzie powstawać w szybkim tempie, staje się faktem – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Dodał, że we wrześniu zostanie wydane pozwolenie dla realizację kolejnego odcinka..

Za budowę tego odcinka odpowiada Budimex. Umowa na realizację S61 Stawisko - Szczuczyn (podobnie jak dla fragmentu Kolno - Stawiski) została podpisana 31 października 2017 roku i jest warta 342 mln zł. Wykonawca, zgodnie z kontraktem ma na realizację zadania 31 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych.    

W miniony poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się budowa 17-kilometrowego odcinka Via Baltiki między węzłami Śniadowo i Łomża Południe. Trwa także budowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna w ciągu S61.

Do tej pory w ciągu przyszłej Via Baltica wybudowano obwodnicę Suwałk.

Obecnie trwają jeszcze przetargi na wyłonienie wykonawców odcinków: Suwałki – Budzisko oraz Podborze – Śniadowo. W tych przypadkach trzeba wyłonić nowych wykonawców po tym jak rozwiązane zostały umowy z firmami, które nie wywiązywały się ze zobowiązań.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony