Partner serwisu

Można jeździć drogą S61 Szczuczyn – Ełk Południe

ep. 13.09.2022

Można jeździć drogą S61 Szczuczyn – Ełk Południe
fot. GDDKiA
Ponad 23 km drogi ekspresowej S61 oddano we wtorek do użytku kierowców. Mowa o trasie Szczuczyn – Ełk Południe. Drogę, na zlecenie GDDKiA wybudowało konsorcjum Porr oraz Unibep.
Umowa na ten odcinek była zawarta w sierpniu 2018 roku. Opiewała na 699,5 mln zł. W ramach kontraktu powstała dwujezdniowa droga o długości 23,3 km, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostały dwa węzły drogowe (Guty i Ełk Południe), a także obwód Utrzymania Drogi, Miejsce Obsługi Podróżnych Niekrasy oraz obiekty inżynierskie: 11 wiaduktów, 2 mosty i 6 przejść dla zwierząt. Nawierzchnia została wykonana z betonu cementowego. 

To drugi odcinek trasy S61 oddawany do ruchu na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Od końca ub. roku kierowcy korzystają już fragmentu trasy Wysokie – Raczki wykonanego przez Budimex. Pomiędzy tym i nowo oddanym fragmentem trwa jeszcze budowa trasy Ełk Południe – Wysokie realizowana przez Mostostal Warszawa. 

Do czasu jego oddania ruch pomiędzy nowym fragmentami trasy (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) nadal będzie się odbywał przez Ełk – drogami numer 65 i 16, czyli ulicami Grajewską, Przemysłową i Suwalską.

- Od dziś kierowcy mają do dyspozycji blisko 130 km polskiego odcinka szlaku Via Baltica, a przed końcem roku udostępnimy kolejne ponad 24 km tej trasy. W 2024 r. udostępnimy obwodnicę Łomży, łącząc w całość S61 pomiędzy Budziskiem i Ostrowią Mazowiecką - podkreślił Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, cytowany w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony