Partner serwisu

Można ogłaszać przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego

inf. pras. 04.10.2022

Można ogłaszać przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego
fot. Google Maps
Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9. W ramach zadania na odcinku Rudka – Jacentów powstanie droga klasy GP o długości 12,8 km. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
– Droga krajowa nr 9 to element międzynarodowej trasy E371, który na polskim odcinku stanowi ważne połączenie zapewniające dojazd z Radomia do południowo-wschodniej części kraju i przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Niedawno udostępniliśmy kierowcom obwodnicę Iłży na tej trasie, a dziś zapewniamy finansowanie dla zadania obejmującego budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Nowa trasa powstanie w nowym śladzie i ominie Ostrowiec Świętokrzyski od strony zachodniej i południowej. Budowa obwodnicy pozwoli na odciążenie układu komunikacyjnego Ostrowca Świętokrzyskiego i wyprowadzenie poza miasto ruchu tranzytowego. Dzięki tej inwestycji poprawi się komfort podróżowania na DK-9, a nowa trasa, dzięki usprawnieniu układu komunikacyjnego, przyczyni się do szybszego rozwoju regionu.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę dwóch węzłów drogowych: Rudka i Mikołów, skrzyżowań, obiektów inżynierskich, w tym 6 mostów i 12 wiaduktów zespolonych z przejściami dla zwierząt.

Zadanie obejmuje ponadto budowę urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekrany akustyczne), rozbudowę i przebudowę istniejących dróg i ulic krzyżujących się z drogą krajową, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne, ogrodzenie, osłony przeciwolśnieniowe), budowę i przebudowę infrastruktury technicznej, budowę ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Powstanie też system odwodnienia, zbiorniki retencyjne oraz kanalizacja deszczowa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony