Partner serwisu

Można podpisywać umowę na S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne

Redakcja 17.11.2022

Można podpisywać umowę na S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne
fot. Google Maps
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie ma uwag do przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S17 od Tomaszowa Lubelskiego do granicy z Ukrainą w Hrebennem. Można szykować umowę. Wykonawcą ma być Budimex.
To odcinek drogi liczący ok. 17,5 km. Jej początek wyznacza węzeł Tomaszów Lubelski Południe, gdzie trasa przetnie obecną drogę krajową i pobiegnie po jej zachodniej stronie. Dalej droga ominie Lubyczę Królewską i poprowadzona będzie w korytarzu obecnej DK-17. Ten fragment zakończy się włączeniem do istniejącej obwodnicy Hrebennego.

Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pasy awaryjne. Powstaną obiekty inżynierskie (trzy estakady, most i pięć wiaduktów), drogi do obsługi ruchu lokalnego oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne.

Budimex, który wygrał przetarg, wycenił prace na ok. 598,2 mln zł. Umowa, według zapowiedzi inwestora, ma być podpisana w tym roku. Roboty budowlane przypadną na lata 2024-2026.

To część trasy od podlubelskiej miejscowości Piaski do granicy w Hrebennem. Do tej pory, na trasie podzielonej na trzy odcinki podpisano umowę na fragment Zamość Wschód – Zamość Południe (również przypadł Budimeksowi), a przed końcem roku ma być podpisana także umowa na S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ – najkorzystniejszy jest turecki Kolin.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony