Partner serwisu

Można podpisywać umowę na S19 Dukla - Barwinek

Redakcja 20.09.2022

Można podpisywać umowę na S19 Dukla - Barwinek
fot. GDDKiA
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych skontrolował przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Dukla do granicy państwa w Barwinku. Zastrzeżeń nie było, co oznacza, że można podpisywać umowę z wykonawcą.
Zawarcie kontraktu będzie możliwe po przedstawieniu przez firmę gwarancji należytego wykonania robót.

Przetarg na to zadanie wygrała Polaqua. Zaproponowana przez nią cena to 1,541 mld zł. Za tę kwotę powstać ma 18,2 km drogi ekspresowej przebiegającej przez trudny pod względem uwarunkowań geologicznych i środowiskowych teren.

Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z zatokami awaryjnymi. Na połączeniu S19 i DK-19 powstać ma węzeł Barwinek.

W ciągu trasy powstanie aż 15 estakad, z których najdłuższa ma mieć ponad 1 km długości. Po-wstanie na filarach o wysokości 35 m. W ramach inwestycji powstać ma także 10 mostów, sześć wiaduktów drogowych, sześć przejść dla zwierząt oraz obiekty w ciągu jezdni dodatkowych.

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 42 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych liczonych w tym przypadku jako 4 miesiące od 1 grudnia do 31 marca.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony