Partnerzy serwisu:

Można ruszać z przygotowaniami obwodnicy Szczecinka

inf. pras. 14.02.2019

Można ruszać z przygotowaniami obwodnicy Szczecinka
fot. DudeSicko, sxc.hu
Zatwierdzony został program inwestycji dla budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu DK-20. Oznacza to możliwość rozpoczęcia procesu przygotowania i realizacji tego zadania.
Ministerstwo Infrastruktury uzgodniło program inwestycji dla budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu DK-20 o długości 4,3 km. – Inwestycja miała uzyskaną decyzję środowiskową wspólnie z obwodnicą Szczecinka w ciągu S11, teraz dzięki decyzjom ministra infrastruktury będziemy mogli całkowicie wyprowadzić drogi krajowe ze Szczecinka – mówi Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

 

Kolejnym krokiem będzie opracowanie koncepcji programowej, przetarg na jej wykonanie powinien zostać ogłoszony pod koniec lutego tego roku. Realizacja inwestycji planowana jest w formule Projektuj i Buduj. Zakończenie budowy przewidziano na 2025 rok.

Przez położony na wschodzie województwa zachodniopomorskiego Szczecinek przebiegają dwie drogi krajowe – DK-11 i DK-20. Drogi te krzyżują się w dwóch miejscach na terenie miasta. Obecnie trwa budowa obwodnicy w ciągu S11 o długości 12 km, która wyprowadzi ze Szczecinka ruch tranzytowy w relacji północ-południe. Jednak w dalszym ciągu przez centrum Szczecinka przebiegać będzie DK-20. Po to, aby wyprowadzić ze Szczecinka cały ruch tranzytowy konieczna jest realizacja obwodnicy w ciągu DK-20.

Obwodnica w ciągu DK-20 ominie od południa Szczecinek, łącząc się z budowaną obecnie obwodnicą w ciągu drogi S11. Nowa trasa będzie jednojezdniową drogą klasy GP. Inwestycja rozpocznie się na północ od miejscowości Sitno, gdzie powstanie rondo, od którego rozpocznie się obwodnica. Następnie droga będzie przebiegała w kierunku wschodnim przechodząc wiaduktem nad linią kolejową Szczecinek-Piła. Na przecięciu z obecną DK-11 powstanie kolejne rondo, a na włączeniu w S11 nowy węzeł drogowy.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony