Partnerzy serwisu:

Można składać wnioski o dotacje z rezerwy subwencji ogólnej

inf. pras. 10.09.2021

Można składać wnioski o dotacje z rezerwy subwencji ogólnej
fot. Pixabay
Samorządy mogą wnioskować o środki na dofinansowanie zadań drogowych. Kwota do podziału to blisko 336 mln zł. Wesprze nieduże, ale często ważne lokalnie inwestycje.
Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Finansów uzgodniły propozycję kryteriów do oceny i weryfikacji wniosków o dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej w roku 2022. Propozycja podziału środków z RSO została pozytywnie zaopiniowana także przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Kwota rezerwy subwencji ogólnej przewidziana w projekcie ustawy budżetowej na 2022 r. wynosi 335 999 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie zadań samorządy mogą składać do 11 lutego 2022 r.

– Konsekwentnie wspieramy samorządy w poprawie jakości i bezpieczeństwa na sieci dróg lokalnych. Z rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok przeznaczymy na ten cel 336 mln zł. Z rządowego wsparcia samorządy mogą korzystać także w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego środki trafiają na modernizację, remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych, ale także m.in. na budowę obwodnic na drogach wojewódzkich oraz poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Środki rezerwy subwencji ogólnej przeznacza się na dofinansowanie:
• inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu,
• utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2000 pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu - w kwocie nie mniejszej niż w roku bazowym,
• remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

W latach 2019-2021 rząd przeznaczył łącznie ponad 1 mld złotych na dofinansowanie w ramach rezerwy subwencji ogólnej 353 zadań realizowanych przez samorządy w tym:
• 38 przez województwa na kwotę 174,4 mln zł,
• 209 przez powiaty na kwotę 308,7 mln zł,
• 106 przez miasta na prawach powiatu na kwotę 474,7 mln zł
• utrzymanie rzecznych przepraw promowych na kwotę 75 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony