Partnerzy serwisu:

MSWiA: Kwarantanna obejmie też osoby pracujące za granicą

Magdalena Romanowska 26.03.2020

MSWiA: Kwarantanna obejmie też osoby pracujące za granicą
fot. gov.pl
Do tej pory na 14-dniową kwarantannę po powrocie zza granicy do Polski nie były kierowane osoby, które na co dzień pracują za granicą. Jak ogłosił podczas środowej (25 marca) konferencji szef MSWiA Mariusz Kamiński, od 27 marca takie osoby również będą skierowane na dwutygodniowy pobyt w domu.
Nowe obostrzenia dotyczą natomiast osób, które z powodu zatrudnienia na terenie innego kraju regularnie przekraczały polską granicę. Do tej pory − w drodze do pracy i z pracy − osoby te mogły przekraczać granicę i nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi regulacjami od 27 marca 2020 r. (piątek, godz. 00:00) zostaną one po znalezieniu się na terenie Polski objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną.

− Od piątku te osoby, które będą przekraczały granicę polską będą poddane rygorowi kwarantanny dwutygodniowej. Obywatele ci mają dwa dni, żeby ustabilizować swoją sytuację zawodową, mogą zostać pod drugiej stornie granicy, mają czas na wynajęcie tymczasowych kwater, być może pracodawcy ich będą w tym im pomocni. Natomiast musimy zaostrzyć pewne rygory sanitarne − powiedział podczas konferencji Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Jak dodał Tomasz Praga, Komendant Główny Straży Granicznej, nakaz nie dotyczy kierowców samochodów ciężarowych. Musi być utrzymany przepływ niezbędnych towarów.

− Absolutnie nie ma żadnych ograniczeń i wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli, dla naszego kraju płynnie przekraczają granice – zapewnił szef MSWiA.

Pracujący za granicą mogą zdecydować się na przeniesienie na stałe w pobliżu miejsca zatrudnienia poza Polską lub okazać pracodawcy zaświadczenie, usprawiedliwiające nieobecność przymusem odbycia dwutygodniowej kwarantanny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony